Vare nr 372002001
Vare nr 372002002
Vare nr 372002003
Vare nr 372002004
Vare nr 372002005
Vare nr 372002006
Vare nr 372002009
Vare nr 372002008
Vare nr 3720020083
Vare nr 372002000
Vare nr 40218
Vare nr 84090508
Korrekt væske- og kemikaliepleje er afgørende for at sikre optimal drift, holdbarhed og finish på din BMW eller MINI. I denne kategori finder du et stort udvalg af motorolie, gearolie, bremsevæsker, kølervæsker, plejemidler, rengøringsprodukter og maling, som er specielt udvalgt til bilens ydeevne, sikkerhed og vedligehold.
De rigtige væsker og plejemidler sikrer, at komponenter fungerer effektivt, modstår slid og beskytter mod korrosion, samtidig med at de optimerer køreegenskaber og levetid.
Se hele vores udvalg af reservedele og tilbehør her
Vi tilbyder blandt andet:
• Motorolie i forskellige viskositeter• Gear- og transmissionolie• Bremsevæsker og hydraulikvæsker• Kølervæsker og frostbeskyttelse• Plejemidler til lak, læder og plastik• Rengørings- og affedtningsmidler• Additiver og modifikationstilbehør• Maling, lakforsegling og beskyttelsesprodukter
Disse produkter sikrer:
• Optimal smøring og varmeafledning• Sikker og stabil bremse- og kørefunktion• Beskyttelse mod korrosion, snavs og urenheder• Forlænget levetid på motor og mekaniske komponenter• En ren og velplejet bil med flot finish
Du kan vælge mellem:
• Originale BMW & MINI væsker og plejemidler – udviklet til din bil• OEM kvalitetsprodukter – produceret efter originale standarder• Kvalitets-eftermarkedsolier og kemi – prisvenlige og funktionelle løsninger
Originale produkter sikrer korrekt kemisk sammensætning og kompatibilitet med bilens systemer.
Find vores udvalg af originale BMW reservedele her
For at finde det rette væske- eller plejeprodukt anbefaler vi:
• Brug af bilens VIN-nummer i søgefeltet• Filtrering efter produktkategori• Sammenligning af specifikationer og godkendelser• Kontakt til support ved tvivl
Dette sikrer, at du vælger produkter, der lever op til kravene for din BMW eller MINI.
• Motorolie og filter
• Bremse- og ABS dele
• Vinterudstyr
• Elektronisk tilbehør
• Olie- og væsketilbehør
• BMW & MINI specialister med teknisk know-how• Originale, OEM og kvalitetsprodukter• Stort lager med hurtig levering• Konkurrencedygtige priser• Global distribution• Support fra eksperter med erfaring i bilpleje
Schmiedmann er det oplagte valg for dig, der ønsker optimale væsker og kemiprodukter til din bils vedligehold og pleje.
Kategorien inkluderer motorolie, gearolie, bremsevæsker, kølervæsker, plejemidler og rengøringsprodukter til BMW & MINI.
Korrekt motorolie sikrer optimal smøring, mindsker slid og hjælper med at opretholde motorydelse og levetid.
Brug VIN-nummeret og filtrér efter specifikation, viskositet og godkendelser for at finde den rette væske til din bil.
Plejemidler bruges til rengøring, beskyttelse og vedligehold af lak, læder, plastik og andre overflader på bilen.
Udskiftningstidspunkt afhænger af væsketypen og bilens serviceplan. Tjek bilens manual for anbefalinger.
Det anbefales at bruge produkter, der opfylder BMW’s specifikationer for at sikre korrekte egenskaber og beskyttelse.
Rengøringsmidler anvendes før vedligehold, lakpleje eller reparation for at fjerne snavs, olie og urenheder.
Ja. Schmiedmann tilbyder hurtig og sikker levering til kunder verden over.
Indtast venligst dine oplysninger
Udfyld venligst navn
Only valid country code is expected.
Please select a country code.
Kun tal er tilladt i telefonnummer
Udfyld venligst telefonnummer
Udfyld venligst e-mail
E-mail skal være gyldig
Udfyld venligst et fuldt stelnr. (17 tegn)
Please, enter the correct result.
The result is not correct.
Udfyld venligst emne
Udfyld venligst besked
Ved dit fortsatte brug af hjemmesiden accepterer du vores cookie politik. Skjul denne besked og accepter cookies ved at klikke .
Eller du kan ændre indstillingerne for cookien her.
__utma /2år
__utmb /30min
__utmc/ved endt session
__utmz/6 md
__utmv/2år
Google Analytics cookies bruges til at måle trafik på vores website
Gemmer en unik tekststreng til at identificere browser, tidspunkter for interaktion og hvilken side/kilde der førte brugeren ind på siden.
Ingen personfølsomme oplysninger indsamles. Se eventuelt også Googles Privacy policy eller beskrivelsen af Google Analytics cookies af Google.
Du kan fravælge cookies fra Google Analytics her (men vi syntes det er en rigtig dårlig ide at gøre): http://tools.google.com/ dlpage/gaoptout
schmiedmann.dk / 1. part
ASP.NET_SessionId / ved endt session
userguid /10år
_tawkuuid /½ år
_TawkConnection /ved endt session
Anvendes til vores support chat fra tawk.to
va.tawk.to / 3. part
CheckConnectionTempCookie576 (ol.) VISITOR_INFO1_LIVE YSC Login_INFO PREF Demographics recently_watched_video_id_list use_hitbox
Udløbsdato varierer for disse, sker ved endt session eller op til 2år efter.
Disse cookies sættes igennem indlejrede youtube-videoer og registrerer bl.a. antal visninger for videoen og hvilke indstillinger der bruges under afspilning af videoen.
Der indsamles ingen personfølsomme oplysninger medmindre du er logget ind på din google konto, så kobles dine valg sammen med din konto. Det sker eksempelvis hvis du trykker "like" på en video.
Se eventuelt også Googles Privacy policy.
youtube.com / 3. part (ejet af Google)
soundData.sol mfl. / Ingen
Anvendes til at afspille flash video og gemme dine valgte indstillinger af eksempelvis volumen.
Ingen personfølsomme oplysninger indsamles.
__utma/2år
__utmb/30min
Google Analytics cookies bruges til at måle trafik af youtube på visning af de videoer der er indlejret på vores website
Disse cookies gemmer en unik tekststreng til at identificere browser, tidspunkter for interaktion og hvilken side/kilde der førte brugeren ind på siden.
Ingen personfølsomme oplysninger indsamles. Se eventuelt også Googles Privacy policy, analytics privacy policy eller beskrivelsen af Google Analytics cookies af Google.
test_cookie / 24 timer
id / 2 år
_drt_ / 24 timer
Bruges af Google til at tjekke om din browser er indstillet til at acceptere cookies samt til statistik i forbindelse med at vise brugertilpassede reklamer i bl.a. youtube-videoer.
Ingen personfølsomme oplysninger indsamles eller videregives medmindre du er logget ind på din google konto, så kobles dine valg og det du ser sammen med din konto, så Google bedre kan målrette reklamer.
Se eventuelt også Googles Privacy policy, samt yderligere information om Doubleclicks brug af cookies som også indeholder information om hvordan du ændrer dine indstillinger for reklamevisning fra Google services.
Hvis du ønsker at fravælge cookies fra Doubleclick kan det gøres ved at installere en applikation fra Google.
doubleclick.net / 3. part (ejet af Google)
act / 24 timer
c_user / 2 år
fr / 24 timer
pnl_data2 / 24 timer
presence / ved endt session
sb / 7 mdr
wd / 1 mdr
x-src / 1 dag
xs / 2 mdr
Bruges til trafikmåling og login via Facebook
staticxx.facebook.com / 3. part (ejet af Facebook)
www.facebook.com / 3. part (ejet af Facebook)
Bruges til at vise antal anmeldelser hos Trustpilot og linke til Schmiedmann's side på Trustpilot
widget.trustpilot.com / 3. part (ejet af Trustpilot)
Sidst opdateret : 07-06-2018